Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro 1. ročník

Týden od 11. do 15. prosince

Český jazyk

Naučíme se písmena F a G. Budeme se učit pracovat podle postupu. V pondělí si poskládáme vlaštovku podle obrázkového postupu, v úterý si děti podle písemného postupu připraví zdravou svačinku - ve skupinkách si udělají ovocný salát. Na úterý si tedy každý přinese 1ks ovoce (jablko, hruška, banán, mandarinka, ...), malou misku a lžičku

Matematika

Natrénujeme psaní číslice 9, budeme se věnovat krokování, stavbám z kostek, porovnávání. 

Prvouka

V prvouce si začneme povídat o rodině. 

Další informace

Vybírám peníze za fotky (prvňácké a vánoční), přesnou částku mají děti napsány v Notýsku. 

Ve středu 13.12. v 18:00 vystupuje školní pěvecký sbor na akci Česko zpívá koledy u vánočního stromu. Všichni jsou srdečně zváni.

V pátek 15.12. jede celá škola do Brna. Tento den se neučíme. S sebou batůžek, svačinu, pití, podle vašeho uvážení také kapesné na nákup drobných dárečků na vánočních trzích. Prosím, aby byly děti velmi teple oblečeny, raději víc tenčích vrstev. Pěvecký sbor bude mít ráno generálku ve školce a do Brna odjede v 10:00, projde si trhy na nám. Svobody a v 11:30 vystoupí se svým programem. Nezpěváčci pojedou do Brna už v 8:00, navštíví muzeum na Zelném trhu, pak si zde také projdou vánoční trhy a přesunou se na nám. Svobody, kde si poslechnou vystoupení pěveckého sboru. Děti si můžete po skončení vystoupení převzít přímo v Brně (nezapomeňte si odhlásit oběd), nebo se s námi vrátí autobusem zpět do Podolí na oběd a do družiny. Na lístečku v Notýsku prosím zaznačte, kde si dítko vyzvednete. 

Pěvecký kroužek si od tohoto týdne dává zimní pauzu. Pokračovat bude až po Velikonocích ve stejném dni i čase a děti pak začnou nacvičovat písničky na besídku ke Dni matek.