Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro 2. ročník

1. 9. 2018

Týden od 21. do 25. ledna

Český jazyk

Dokončíme učivo o psaní slov s bě, pě, vě a stále budeme procvičovat všechno probrané učivo. 

Příští pondělí 28. 1. budeme mít ve třídě recitační soutěž. Děti mají za úkol se naučit jakoukoliv básničku, která má alespoň 4 sloky. 

Matematika

V pondělí 21.1. píšeme pololetní písemku, ve které se objeví plus mínus do 100, násobilka do 6, pavučiny, zvířátka dědy Lesoně, hadi, výstaviště a jednoduchý autobus. 

Žádné nové učivo nás tento týden nečeká. 

Prvouka

Začali jsme kapitolu o lidském těle, ve které postupně nakousneme jednotlivé soustavy, aby děti měly aspoň hrubou představu o tom, co se v našem těle děje. 

Další informace

V úterý 22.1. budou třídní schůzky, opět formou individuálních pohovorů. K dispozici budu mezi 14:30 a 17:30. Pokud Vám termín nevyhovuje a přesto byste se mnou chtěli mluvit, spojte se se mnou a domluvíme se na jindy. Na schůzkách si budete moct prohlédnout pololetní práce z ČJ a M. 

Ve středu 23. 1. pojedeme do ekologického centra Lipka na výukový program Zvířata v zimě. Sraz u školy v 7:50. S sebou batůžek, velkou svačinu, pití a 2 jízdenky na 3 zóny (za 6 Kč). Návrat ke škole až kolem 13:30, oběd nestihneme, všem dětem jsem ho odhlásila.