Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro 2. ročník

1. 9. 2018

Týden od 27. do 31. května

Český jazyk

Naučíme se poznávat předložky a pořád budeme trénovat psaní slov s párovými souhláskami. 

Je stále potřeba, aby děti trénovaly hlasité čtení. Dbejte na plynulost, klesnutí hlasu na konci věty, čtení předložek spolu s následujícím slovem. 

Matematika

Probereme násobilku 10, tento týden už bude i pětiminutovka na násobilku. 

Prvouka

Chvíli ještě zůstaneme u vodních živočichů a rostlin, naučíme se některé poznávat a ve čtvrtek vyzkoušíme poznávání vodních tvorů  a rostlin na známky. Dozvíme se také, odkud se bere voda v domácnosti a co se s ní po použití děje. 

Další informace

Ve středu 29. 5. pojedou vybraní sportovci do Tvarožné na atletické závody, které byly minulý týden kvůli dešti zrušeny. Budeme jim držet palce a hlavně doufat, že tento týden jim počasí vyjde. 

29. - 30. 5. vybírám doplatek 1200 Kč na školu v přírodě. 

Do 30. 5. je nutné odevzdat všechny vyplněné dokumenty ke škole v přírodě. 

V pátek 31. 5. budou mít děti ve škole program ke Dni dětí. Tento den se nebudeme učit, stačí přijít ve sportovním oblečení s batůžkem a pouzdrem. 

Obracím se na Vás s prosbou, jestli nemáte možnost ve svém zaměstnání nebo okolí sehnat a věnovat škole nějaké drobné reklamní či jiné předměty, které bychom mohli použít jako odměny pro děti na škole v přírodě (např. různé psací potřeby, kancelářské potřeby, hračky, knížky, přívěšky, klíčenky, ...). Za všechny příspěvky Vám předem děkuji.