Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro 2. ročník

1. 9. 2018

Týden od 19. do 23. listopadu

Český jazyk

Začali jsme probírat psaní Y/Ý ve tvrdých slabikách (hy, chy, ky, ry, dy, ty, ny). Budeme to procvičovat celý týden. Stále trénujeme také psaní vět (velké písmeno na začátku, správné znaménko na konci). 

Matematika

Tento týden dokončíme první díl matematiky. Čekají nás stavby z kostek, pavučiny, výstaviště, zvířátka dědy Lesoně a spousta počítání. Zkoušíme sčítat a odčítat jakákoliv čísla do 100, zatím bez přechodu desítky, některým pomáhají rozklady. Počty do 20 by už proto děti měly mít úplně zvládnuté. Takové příklady musí počítat bez přemýšlení a zpaměti. 

Prvouka

V pondělí se ještě na chvíli vrátíme k tématu rodina a naše pozice v ní. Potom už začneme kapitolu Média. Děti se naučí rozlišovat, zda konkrétní informace v médiích mají za účel nás pobavit, o něčem informovat nebo k něčemu přesvědčit. 

Výtvarná výchova

Na pátek si děti přinesou zavařovací sklenici bez víčka. Na velikosti nezáleží, jen prosím, aby byla rovná, ne vypouklá. 

Další informace

Některé děti už jsou v ČJ na konci sešitu. Každé dítě má písmo jinak veliké, proto si toto hlídejte sami a včas kupte další sešit. Také prosím, abyste průběžně kontrolovali, zda dětem píše pero a fix na tabulku, a zda mají ořezané tužky. Doporučuji mít toto vše v pouzdře dvakrát, protože často děti ztratí spoustu času z hodiny tím, že shání něco na psaní od kamarádů.