Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro 3. ročník

1. 9. 2018

Týden od 18.2. - 22. 2.

Začne nám perné druhé pololetí, pokud Vám to první přišlo náročné, pak to druhé bude ještě náročnější. V českém jazyce kromě vyjmenovaných slov musíme zvládnou slovní druhy, mluvnické kategorie podstatných jmen - pád, číslo, rod a u sloves určovat osobu, číslo a čas. Pokud tedy Vaše děti nemají procvičené slovní druhy a neprocvičujete vyjmenovaná slova, je třeba začít, aby měly zvládnuto, než se do nového učiva pustíme pořádně. V matematice je třeba mít dobře zvládnutou násobilku a počítání do 1000. Čeká nás ještě dělení se zbytkem a písemné násobení.

Český jazyk

Vysvětlili jsme si vyjmenovaná slova po V, naučili se poznávat slova s předponou vy-, vý-. K tomu jsme se naučili určovat rod a číslo podstatných jmen. V tomto budeme pokračovat a procvičovat, doplníme o pády podstatných jmen. Před prázdninami jsem zjistila, že mnozí vůbec neví, jaké máme slovní druhy a při jejich procvičování se ani nenamáhají přemýšlet a pracovat s námi. Proto jsem slíbila poprázdninový test na určování slovních druhů. Taky bude diktát, tentokrát na str. 87.

Matematika

Budeme pořádně procvičovat násobilku, také písemné sčítání a odčítání do 1000, vysvětlíme si, jak se dělají zkoušky. Určitě budou pětiminutovky, na násobilku tentokrát už budu diktovat a děti budou jen psát výsledky. Měly by to zvládnou už celkem rychle. Na pátek mají mít děti kružítka.

Anglický jazyk

Dokončíme 6. lekci. K tématu o rodině budeme dělat samostatnou práci. Dětem vše vysvětlím, můžou si donést obrázky členů rodiny, ale pozor!, budou je lepit, nebo můžou členy rodiny malovat. 

Prvouka

Začneme si povídat o vzduchu, dělat různé pokusy, taky bude domácí úkol.

V úterý 19.2. jedeme na plavání, vracíme se až po 13 hod. Děti budou mít, než pojedeme, první 2 vyučovací hodiny. Vždycky jim řeknu jaké. Toto úterý to bude prvouka a angličtina.

Ve středu ve výtvarné výchově budeme dělat koláže, prosím, aby si děti přinesly barevné časopisy, ze kterých je možno stříhat (pokud nemáte časopisy, je možné i různé letáky).