Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro 4. ročník

Přeji všem hezké jarní prázdniny!!

18. - 22. února

Český jazyk

Všichni by už měli umět určit u podstatných jmen rodu mužského vzor a odůvodnit pravopis koncovek. U sloves už určujeme kromě osoby, čísla a času také způsob. Každý pátek si napíšeme diktát. Procvičovali jsme také zakončení slovesných tvarů přítomného a budoucího času. Čeká nás učivo o podmětu a přísudku (kapitola Zajímavě).

Matematika

Opět se budeme věnovat zlomkům - určování a zápis zlomků, řešení slovních úloh obsahujících zlomky, dělení útvaru na dané části.

Vlastivěda – dějepis

Napíšeme si testík na kapitolu Vláda přemyslovských králů (Jak se jmenovalo 5 králů z rodu Přemyslovců, v jakém pořadí vládli, nejdůležitější informace o každém z nich, co byla Zlatá bula sicilská, kdo byla Anežka Česká, proč byla prohlášena za svatou? - k učení můžete využít vyrobené karty králů a otázky za kapitolou v učebnici).

Čeká nás nová kapitola, ve které se budeme učit o panovnících z rodu Lucemburků.

Vlastivěda - zeměpis

Všichni by měli poznat pohoří (přílohová mapka v sešitě) a alespoň 10 řek ČR (učebnice str. 33) na slepé mapě. Častěji teď budeme psát malé „poznávačky“.

Počasí a podnebí ČR.  

Přírodověda

Člověk a jeho životní podmínky.

 

V úterý 19. února (a následně také 26.2. a 5.3.) pojedeme plavat. První dvě hodiny se budeme učit podle rozvrhu, předpokládaný návrat do Podolí je kolem 13. hodiny, potom půjdeme společně na oběd. Odpolední vyučování odpadá (prosím o podpisy v ŽK).

Ve středu budeme mít první hodinu Vlastivědu - zeměpis a třetí hodinu nás čeká matematická soutěž Pangea.